Co to jest geometria kół?

Geometria kół odnosi się do tego, jak w Twoim samochodzie koła są ustawione. Twoja koła powinny być równoległe i skierowane do przodu.

W jaki sposób ustawienie geometrii kół wpływa na mój samochód?
Gdy Twoje koła są odpowiednio ustawiane, będzie mniejsze zużycie paliwa, Twoje opony będą miały dłuższą żywotność, prowadzenie się samochodu będzie łatwiejsze, a jazda będzie bardziej płynna i bezpieczniejsza.

Co może pójść nie tak z moim ustawieniem geometrii kół?
Kilka czynników może przyczynić się do zmiany w ustawieniu geometrii kół: zużytych części, marnej jakości drogi, częste najeżdżanie na przeszkody drogowe(np. krawężniki) w wyniku czego może wystąpić kilka różnych problemów, w tym nadmierna zbieżność lub rozbieżność kół, co spowoduje niewłaściwe prowadzenie samochodu oraz nadmierne i nierównomierne zużycie opon.

Jak rozpoznać problem z ustawieniem geometrii kół?
Sprawdź swoją kierownicę podczas jazdy. Czy pozostaje prosto? Czy wibruje? Podczas podróży wzdłuż prostej drogi, czy Twój pojazd ściąga do jednej strony? Czy Twój samochód prowadzi się niestabilnie lub jest trudny do kontroli? Czy zauważyliście nierównomierne zużycie oponę?

Sprawdzaj swoje opony regularnie.  Wiele różnych elementów może wpłynąć na niewłaściwe zużycie opon – od niewłaściwego ustawienia geometrii kół przez zużyte elementy zawieszenia aż do niewłaściwego ciśnienia w oponach. Jeśli rozpoznasz którykolwiek z tych objawów w Twoim samochodzie, przyprowadź swój samochód na bezpłatna kontrolę wzrokową do naszego serwisu!

Oto kilka objawów, na które trzeba uważać jeśli sądzisz, że masz problem z układem kierowniczym, zawieszeniem, lub geometrią kół.

Nadmierne zużycie opon, dziwne lub niestabilne prowadzenie się samochodu, stuki i uderzenia pod samochodem lub ściąganie do jednej strony są to sygnały, że twój pojazd może mieć problemy w układzie kierowniczym lub zawieszeniu.

Objawy zużytych lub uszkodzonych amortyzatorów, kolumn lub sprężyn to nadmierne podskakiwanie samochodu na wybojach, utrata kontroli podczas nagłego zatrzyma, nadmierne bujanie samochodu podczas zmiany pasa ruchu, nurkowanie samochodu podczas nagłego hamowania, zwis pojazdu z przodu lub z tyłu.

Jeśli doświadczyłeś którekolwiek objawu z powyższych, przyprowadź swój samochód do naszego serwisu na kontrolę geometrii kół, układu kierowniczego i zawieszenia.

Ważne jest, aby ustawić geometrię kół w samochodzie za każdym razem, gdy wymieniamy istotne elementy zawieszenia lub, jeśli zauważysz nietypowe lub nieregularne zużycie bieżnika opon. Ustawienie geometrii kół jest stosunkowo niedrogie, a może wydłużyć żywotność opon, zmniejszyć zużycia paliwa, poprawić prowadzenie opon i zapewnić bezpieczną jazdę dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zawieszenie Twojego samochodu to nie jest tylko spraw wygodnej i komfortowej jazdy.

To również bezpieczeństwo Twoje i twoich Najbliższych.

Układ kierowniczy i zawieszenie

Czy kiedykolwiek jadąc, miałeś wrażenie, że Twój samochód chce skręcić, kiedy ty chcesz jechać prosto? To się nazywa ściąganie. Albo kiedy uderzyłeś w krawężnik a twój samochód podskakiwał. I podskakiwał. Nie jest dobrze, a tym bardziej bezpiecznie. W takim wypadku potrzebujesz Serwis Majewscy.

Aby utrzymać kontrolę, koła Twojego samochodu muszą być w stałym kontakcie z drogą przez cały czas. To właśnie od tego jest twój układ zawieszenia. Musi on być w stanie wchłonąć nierówności i właściwie prowadzić koła samochodu, co z kolei zapewnienia właściwie wyregulowany układ kierowniczy.

Niezależnie od tego, czy Twój pojazd ma system zawieszenia zbudowany z konwencjonalnych amortyzatorów lub kolumn Macphersona (co jest typowe w wielu przednionapędowych samochodach), Serwis Majewscy wie jak zdiagnozować i naprawić problem. Posiadamy również urządzenia do komputerowej geometrii kół w razie jakichkolwiek problemów z ustawieniem zbieżności.

Myślisz że masz problem z układem kierowniczym i zawieszeniem? Poza ściąganiem i podskakiwaniem, oznakami mogą być również nierównomierne zużycie opon i kiepskie prowadzenie się pojazdu. Jeśli zauważą u siebie którykolwiek z tych objawów, lub jeśli masz pytania na temat geometrii kół , układu kierowniczego i zawieszenia, wstąp do Serwis Majewscy. Możesz liczyć na naszych wykwalifikowanych mechaników, którzy sprawią że twoja jazda będzie równie bezpieczna jak i gładka.

na podst..serwismajewscy.pl